CIT ESTOŃSKI

Estoński CIT, jest nowym ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych. Jego system różni się od klasycznego CIT-u, momentem powstania zobowiązania podatkowego. W zamyśle jest nowoczesnym sposobem opodatkowania, który promuje inwestycje, jak i minimalizuje formalności przy rozliczeniu podatków. 

Read more ...

SLIM VAT 2021

❗W dniu 27 listopada 2020 roku została uchwalona nowa ustawa o zmianie podatku VAT. Zostanie wprowadzony pakiet SLIM VAT, który ma na celu uproszczenie rozliczeń w VAT. Nowe zasady zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2021 r.
Jednak warto zaznaczyć, że wyjątkiem są niektóre przepisy, jak i np. zmiany dotyczące elektronicznego obiegu dokumentów TAX FREE, który to zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2022 r., z możliwością wcześniejszej rejestracji podatników na PUESC od lipca 2021 r.🗓
Read more ...

CIT W SPÓŁCE KOMANDYTOWEJ - JAKIE ZMIANY ?

Nowy rok przyniósł podatnikom nowe zmiany dla spółek komandytowych. Dnia 28 października 2020 roku, Sejm uchwalił nowelizację o podatku dochodowym dla osób prawnych, a najpóźniej 1 maja 2021 r., spółka komandytowa stanie się podatnikiem CIT.
 
Read more ...